Przepisy
Agaty

Najlepsze restauracje 2012 roku wybrane !

Różności

Skoro na świecie co roku wybiera się najlepsze restauracje, czemu w Kraju nad Wisłą mamy być gorsi?! :)

My też mamy czym się pochwalić, o czym mogłam się przekonać w ostatni wtorek, kiedy to w siedzibie Agory przyznane zostały aż 3 nagrody dla tych 'naj’. Połączono bowiem tego dnia wręczono „Koronę Smakosza” (o której więcej na blogumarki Makro, nagrodzono też najlepszą Knajpę Roku, przyznano także Pyzę 2012 honorując tym mianem miejsce z doskonałym jedzeniem ulicznym.

„Korona” przyznawana jest w aż 9 kategoriach, w każdej z nich przedstawiono 3 miejsca, które uzyskały największa liczbę głosów. W klasyfikacji końcowej wygrała restauracja Solec Aleksandra Barona. W plebiscycie głosowało 8,5 tysiąca klientów, więc grupa całkiem reprezentatywna. Bardzo miło mnie zaskoczyło, że wśród tylu nagrodzonych żadna knajpka nie pojawił się dwa razy, możemy więc chyba wnioskować, że w wielu miejscach można naprawdę dobrze zjeść! Firma Makro chce takimi plebiscytami szerzyć w narodzie modę na jadanie poza domem i docenianie dobrej gastronomii. Mogę im tylko przyklasnąć!

Knajpą Roku 2012 (głosami M. Brodki, A. Chyry, S. Blumsztajna oraz M.Nowaka) została Nabo, wpisująca się w modny ostatnio trend skandynawski (na małym bankiecie towarzyszącym nagrodom podali wyśmienity pasztety z dodatkiem marynowanych cebulek, można było też skosztować krwawej Marry przygotowanej na bazie wolno pieczonych pomidorów czy też kanapeczek z łososiem i węgorzykami z Ole).

Na końcu Pyza, czyli jedzenie w biegu. Tu zwyciężyły pierogi. Nie jednak 'nasze’, a chińskie, gotowane na parze w ToTu.

Listę wygranych w „Koronie Smakosza” znaleźć można na stronie Stołecznej Wyborczej (TU).

***

Nabo- Warszawa, ul. Zakręt 8, FB

Solec- Warszawa, ul. Solec 44, www

ToTu- Warszawa, ul. Niekłańska 33 lok. 11, www