Przepisy
Agaty

„Lubię to!” czyli Electrolux Expressionist Collection

Konkursy i Testy

Dzięki akcjom, jak ta, nawet w środku lata mogę poczuć dreszcz emocji niczym w Wigilię Bożego Narodzenia, na moment „przed prezentami”. Nerwowe odwijanie papierków, rozrywanie taśmy klejącej, trzask folii bąbelkowej. Chwila niepewności i jest! Nowy, błyszczący, pachnący nowością sprzęt. Ozdoba mojej kuchni, sojusznik w rozdrabnianiu, miksowaniu, zaparzaniu…

I tak jakiś czas temu trafiły do mnie urządzenia z nowej serii Electrolux Expressionist Collection. Serii pięknej, szlachetnie pokrytej elegancką stalą, doskonale wykończonej i na wskroś przemyślanej. W jej skład wchodzi ekspres do kawy, blender ręczny i kielichowy, toster oraz czajnik elektryczny.

Pozwólcie, że to właśnie od tego ostatniego rozpocznę naszą podróż przez krainę AGD.

electrolux expressionist collection (36)

Już pierwsze spojrzenie wystarczy, bu poczuć, że to sprzęt solidny. Taki, co służyć będzie latami, ciągle wydajnie i efektywnie. Nowoczesny dizajn i high tech, tak określiłabym linię na pierwszy rzut oka. Już drugi jednak pozwala zauważyć niuanse, ergonomiczny kształt i rozwiązania techniczne, które jeśli nawet nie zrewolucjonizują naszych kuchennych działań, to na pewno je ułatwią. Błyskawiczne (45 sekund!) gotowanie wody na filiżankę herbaty, ustawienie temperatury grzania w skali 50-100 oC (wyobrażacie sobie tę idealną szklaneczkę naparu z „zielonej jaśminowej”?).  Stabilna podstawa, czytelny wyświetlacz, intuicyjna obsługa. Ja to kupuję!

electrolux expressionist collection (34)

electrolux expressionist collection (38)

Przyszedł czas porozdrabniać. Alternatywy są dwie- blender ręczny lub kielichowy. Pierwszy wyposażony dodatkowo w wygodny, zamykany pojemnik, z powlekanymi tytanem ostrzami i funkcją turbo. Niezastąpiony przy codziennych kuchennych zmaganiach.

electrolux expressionist collection (33)

electrolux expressionist collection (32)

electrolux expressionist collection (29)

Drugi- kielichowy, zajął już honorowe miejsca na moim blacie. W sezonie truskawkowym sprawdza się znakomicie w roli mistrza koktajli (funkcja „smooth”). Choć owoce to dla niego kaszka z mlekiem. Pozwólcie mu się wykazać przy kruszeniu lodu czy orzechów. Wtedy dopiero pokaże, na co go stać! Dzbanek wykonany ze szkła borowego zniesie nawet miksowanie praktycznie wrzących składników. Już widzę oczami wyobraźni te idealne zupy-kremy…

electrolux expressionist collection (47)

electrolux expressionist collection (44)

electrolux expressionist collection (42)

electrolux expressionist collection (43)

electrolux expressionist collection (41)

Kolejny element układanki- toster. Bez chrupiących bułeczek i równo opieczonych kromek niejedno śniadanie pozostanie absolutnie niekompletne. Dzięki mojemu nowemu cacku, mogę opiekać i odmrażać, wiem ile czasu zajmie mi konkretna czynność (tu ponownie kłania się wyświetlacz LCD). A czyszczenie okruchów, z wykorzystaniem ruchomej tacki, to (nomen omen) bułka z masłem!

electrolux expressionist collection (51)

electrolux expressionist collection (50)

Na koniec zostawiłam mój ulubiony z kolekcji Expressionist element- ekspres do kawy. Uwielbiam go za dzbanek, choć to trochę jak powiedzieć „kot” na lwa. Niby się zgadza, jednak niedosyt pozostaje. Bo to prawdziwy termos (o niebagatelnej pojemności 1,6 l!), chroni ciepło kawy pozwalając cieszyć się aromatycznym napojem przez naprawdę długie godziny. Jeśli dodam jeszcze, że nie wymaga użycia papierowych filtrów i potrafi sam się odkamieniać, też uznacie go za rewelację. Tego jestem pewna!

electrolux expressionist collection (25)

electrolux expressionist collection (27)

electrolux expressionist collection (26)

Najlepszą wiadomość zostawiłam jednak na koniec, już niedługo cała seria Electrolux Expressionist Collection do wygrania na blogu. Bądźcie czujni! :)

electrolux expressionist collection (20)