Przepisy
Agaty

Jaki grill wybrać czyli Weber łamie stereotypy!

Konkursy i Testy

Mięso z grilla gazowego Weber

Obalanie stereotypów to wcale nie taka prosta sprawa, ale małymi kroczkami udaje się zdobyć nawet najmocniej chroniony bastion :) Weźmy na przykład takie grillowanie. Typowy weekendowy (mięsny) sport polskiego mężczyzny. I ja to szanuję, bo karkówka z grilla i zimne „jasne” to zestaw na wakacyjną kolację wprost idealny.

Ale gdyby tak do rusztu ruszyły Panie i wzięły sprawy w swoje ręce?!

Tym tropem poszedł Weber i zaprosił nas (tzn. 5 blogerek) na wspólne BBQ pod hasłem, które skradło moje serce: „crushing stereotypes”. Bo stereotypami tak właśnie śmiesznie jest, że bardzo łatwo je obalić- i my to udowodniłyśmy!

Event Grille Weber Crushing Stereotypes

Grillowałyśmy więc aż miło! Nie uwierzycie, ale z grilla było i pieczywo, i danie główne (nawet z woka!), a nawet GOFRY na deser!

Gofry z Grilla Weber

Ale po kolei.

Grillowanie jest dla każdego i każdy powinien znaleźć najwygodniejszy dla siebie sposób na jego uprawianie. Hobbysta będzie bawił się grillem węglowym, wybierał rozpałki i po kolorze żaru oceniał, czy już może przystąpić do działa.

Grill węglowy Weber

Ktoś inny postawi na dostojny grill gazowy. Wygodny i funkcjonalny, dający przy tym naprawdę nieograniczone możliwości kulinarne. Do grillów Weber dokupić można bowiem całą masę funkcjonalnych dodatków (to Gourmet BBQ System, w skrócie GBS). To, że może to być kamień do pizzy- to wiedziałam. Ale wok czy gofrownica?! To mnie szczerze zaskoczyło- równie mocno jak smak pieczywa czy właśnie gofrów z grilla. Wiadomo, że gofry tym lepsze, im większa moc gofrownicy, na której je smażymy. Wyobraźcie więc sobie dobrze nagrzane na grillu żeliwne płyty- te gofry to było spełnienie marzeń!

Grill gazowy Weber

Na koniec zostaje nam grill elektryczny. Wcale nie gorszy, bo ten od Weber rozgrzewa się do 300 oC (!!!), na takim można już naprawdę poważnie pogotować i nie jest to żaden substytut „prawdziwego” grilla tylko pełnoprawny sprzęt, super wygodny np. na taras czy balkon!

Grill elektryczny Weber

W ramach naszego zawiązanego na potrzeby chwili Kobiecego Kolektywu Grillowego przygotowałyśmy wegańskie steki z kalafiora z sałatką z bobu, azjatyckie szaszłyki z krewetkami i mango, szybki „stir fry” z kolorowymi warzywami, kofty z dodatkiem cukinii i mięty plus wspomniane przeze mnie nieziemskie gofry (lepsze niż nad morzem). I okazało się (co mnie z resztą wcale szczególnie nie zdziwiło), że na grillu przygotować można całą ucztę od A (jak antipasti) do Zet (jak żeberka;).

Kobiety, do grilli!

Szaszłyki z grilla Weber

Warzywa grillowane na grillu Weber

Potrawy z grilla Weber