Przepisy
Agaty

Nigel, tosty i ja

Różności

W zeszły czwartek miałam wielką przyjemność uczestniczyć w premierze filmu „Tost. Historia chłopięcego głodu”, opartego ma autobiografii Nigel’a Slater’a.

Przed pokazem specjalnie nic na temat filmu nie czytałam, nie widziałam też ani jednego zwiastuna. Chciałam mieć niespodziankę- i miałam, bardzo miłą. To taka ciepła opowieść (patrząc na losy autora, od początku wiemy, że zakończona happy endem) z kulinariami w tle, a momentami nawet na pierwszym planie.

Czytam teraz książkę, na której oparto scenariusz i muszę się przyznać, że już kilka razy popłakałam się ze śmiechu nad tą historią typowej, angielskiej rodziny widzianej poprzez pryzmat pierwszego w życiu spaghetti, puddingu ryżowego i wizyt w indyjskiej restauracji.

Zamieniłam kilka słów z Nigelem. Jest niezwykle miłym, tak skromnym i introwertycznym mężczyzną (rzadko udziela wywiadów, unika rozgłosu), że aż trudno mi zrozumieć, co skłoniło go do napisania wyjątkowo osobistej powieści, poruszającej często poważne, intymne tematy… to takie przemyślenie na marginesie tylko…

 

W każdym razie z całego serca polecam. I film, i książkę.

 

A Helena Bonham Carter- rewelacyjna!