Przepisy
Agaty

Złoty kurczak na trzy sposoby

Drób, Konkursy i Testy, Mięso, Obiady, Przepisy – blog kulinarny

złoty kurczak knorr (4)

Muszę przyznać, że nie od razu chciałam podjąć współpracę  z marką Knorr. Wszak gotowe produkty przeczą nieco idei bloga kulinarnego, promującego to, co domowe. Po sprawdzeniu jednak składu promowanego produktu i głębszym zastanowieniu doszłam do wniosku, że staram się, by moją misją było promowanie gotowania w domu, a pomoc w takim przypadku przydaje się bardzo często!

złoty kurczak knorr (9)

Od ponad 3 lat prowadzę szkołę gotowania i widzę, jakim problemem dla wielu „początkujących kucharzy” jest doprawianie potraw. Kuchenne eksperymenty ze smakiem i aromatami to zwykle kolejny etap wtajemniczenia. Wydaje mi się, że warto wspierać każdego, kto chce gotować w domu. To zawsze lepsza/zdrowsza/ tańsza alternatywa jedzenia „na mieście”. Jeśli ceną ma być użycie gotowego produktu- ja to popieram! I tak do mojej kuchni trafiła Przyprawa do złotego kurczaka Knorr.

złoty kurczak knorr (23)

Skład? Proszę bardzo (w kolejności): sól, papryka, czosnek, pieprz cayenne, kurkuma, curry (z kolendrą, anyżem, cynamonem, koprem włoskim czy imbirem). Żeby się nie rozwodzić, powyżej zdjęcie. Smak? Powiedziałabym, że lekko korzenny. Czuć lekką nutę cynamonu, a dodatkowi kurkumy zawdzięczamy ten piękny, złoty odcień przygotowanego z dodatkiem przyprawy mięsa.

złoty kurczak knorr (26)

Zadanie miałam bardzo przyjemne- przygotowanie 3 propozycji dań z kurczaka, z wykorzystaniem wspomnianej mieszanki przypraw.

złoty kurczak knorr (10)

Postawiłam na klasykę- pieczony kurczak. Wspomnienie obiadu u babci, chrupiącej skórki (i podanej obok marchewki z groszkiem:). U mnie kurczę przejęło nieco śródziemnomorskich wpływów, nadziałam je bowiem cytryną i dorodnymi gałązkami rozmarynu.

złoty kurczak knorr (27) złoty kurczak knorr (24) złoty kurczak knorr (11)

Odsłona druga? Marynowana w maślance (dzięki temu wybitnie delikatna!) pierś z kurczaka, podana w formie prostych szaszłyków.

złoty kurczak knorr (22)

złoty kurczak knorr (18) złoty kurczak knorr (17)

A po trzecie, ulubione w moim domu, pieczone pałki z kurczaka, z kolorową papryką i słodkimi pomidorkami koktajlowymi.

złoty kurczak knorr (20) złoty kurczak knorr (5)

Każde danie inne, każde szybkie w przygotowaniu. Poda je każdy, nawet początkujący, domowy „szef kuchni”. Pełen bukiet aromatów uzyskałam dzięki wspomnianej przyprawie- wystarczy rozprowadzić ją w oliwie, a następnie zamarynować w niej mięso. Najwygodniej robi się to w foliowym, zamykanym woreczku. To doskonały patent, bo pozwala dokładnie pokryć mięso przyprawami, łatwo przechować je w takiej postaci w lodówce, a poza tym- oszczędza nam sporo zmywania- zużyty woreczek po prostu wyrzucamy!

złoty kurczak knorr (21)

Poniżej znajdziecie dokładne przepisy na każde, z proponowanych przeze mnie dań, a ja przy okazji serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie ”Wszystko zaczyna się od przypraw KNORR” . Pod podanym linkiem umieszczać możecie zdjęcia swoich potraw przyrządzonych z użyciem „złotej przyprawy” (koniecznie z pustym talerzem- dowodem, że smakowało!), a mechanizm na stronie konkursowej sam połączy je w piękny kolaż . Powodzenia i smacznego! :)

złoty kurczak knorr (2)