Przepisy
Agaty

Domowe lody owocowe (bez maszynki)

Desery, Owoce, Przepisy – blog kulinarny
Opis

domowe lody owocowe bez maszynki kuchnia agaty (1)

Zależność jest bardzo prosta: wakacje = lody! To mój ulubiony letni deser, szczególnie, jeśli lody pełne są owocowego smaku i przygotowane w domu.

domowe lody owocowe bez maszynki kuchnia agaty (2)

Nigdy nie zdecydowałam się na zakup maszynki do lodów, nie mam po prostu miejsca w kuchni na kolejny sprzęt, i to taki używany tylko od święta. Dlatego wszelkie lodowe wariacje to coś, co bardzo lubię!

Pierwszy etap przygotowania tych lodów to zamrożenie zmiksowanych owoców z jogurtem w woreczku strunowym. Taki mus trzeba rozłożyć bardzo (!) cienką (kilka milimetrów) warstwą w foliowym woreczku strunowym i tak „na płasko” zamrozić. Dzięki temu nie powstaną w lodach duże kryształki lodu.

domowe lody owocowe bez maszynki kuchnia agaty (3)

domowe lody owocowe bez maszynki kuchnia agaty (4)

domowe lody owocowe bez maszynki kuchnia agaty (6)

Dziś pomysł na domowe lody malinowe (choć możecie użyć też innych sezonowych owoców). Ja kocham maliny za ich zbilansowany słodko-kwaskowaty smak.

domowe lody owocowe bez maszynki kuchnia agaty (8)

Składniki? Bardzo proste: maliny, śmietanka, jogurt grecki i cukier (lub inny słodzik). Zatem do dzieła!

Owoce połącz z jogurtem, posłódź do smaku.

Teraz najważniejsze! Przygotuj duży woreczek strunowy (taki, który możesz szczelnie zamknąć „listewką” wzdłuż otwarcia). Worek rozłóż płasko na blacie, włóż do niego owoce z jogurtem i rozłóż bardzo cienką warstwą ma grubość kilku milimetrów, po zamknięciu worek w owocami ma być płaski i ma wyglądać prawie jak kartka papieru. W takiej formie włóż go do zamrażalnika.

Po kilku godzinach, gdy będzie zupełnie zamrożony, pokrusz zawartość i przełóż do malaksera (nie bój się, nic się do folii woreczka nie przyklei!).

Do zamrożonych owoców z jogurtem wlej śmietankę i zmiksuj na gładki krem. Teraz możesz ewentualnie dosłodzić do smaku. Podawaj od razu lub przełóż do pojemniczka wyłożonego folią spożywczą i jeszcze przez moment schłódź w zamrażalniku.

-->