Przepisy
Agaty

Francuskie tosty z drożdżówki

Desery, Owoce, Przepisy – blog kulinarny, Śniadania
Opis

tosty francuskie

Bardzo bliskie są mi ideały „no waste” i naprawdę staram się w kuchni wykorzystywać każdą „resztkę”, a i zakupy robić tak rzadko, jak to możliwe. Mam wrażenie, że takie gotowanie zwiększa moją chęć do eksperymentowania i rodzi spontanicznie nowe pomysły. W końcu w szafce zawsze znajdzie się trochę kaszy, jakiś makaron i pomidor. Trochę przypraw i obiad gotowy!

tosty francuskie z owocami

Dzisiejsze tosty francuskie to też pomysł na wykorzystanie tego, co już straciło pierwszą świeżość. Najlepsze tosty przygotujecie bowiem z czerstwego już pieczywa, czy jak w moim przypadku- nie pierwszej już świeżości drożdżówki.

tosty francuskie z drożdżówki

Namoczona w jajecznej mieszance, rumiana drożdżówka, podana ze świeżymi owocami staje się wyjątkowym i pysznym deserem. Albo wykwintnym śniadaniem- dla mnie bez różnic, bo mogę ją jeść o każdej porze dnia i nocy! :)

tosty francuskie w owocam letnimi

***

Jajka roztrzep z mlekiem i wanilią. Do tak przygotowanej masy włóż kromki pieczywa, obtocz z obu stron, aby równo nasiąkły (zostaw na ok. 10 minut), ale możesz też na całą noc!

Na patelni rozgrzej masło. Smaż kromki na złoto, z obu stron. Gaz pod patelnią nie może być zbyt duży, żeby tosty miały szansę przesmażyć się w środku, na zewnątrz niech pozostaną złote, niezbyt przypieczone.

Tosty francuskie podawaj na ciepło, ze świeżymi owocami, kleksem jogurtu naturalnego czy miodem. Ja najbardziej lubię polać całość syropem klonowym!

***

A TUTAJ pomysł na GOFRY z tostów francuskich! Pyyyszne!

-->