Przepisy
Agaty

Ja i wkrętak czyli jak montowałam nowe sprzęty w ogrodzie

Konkursy i Testy

W moim przypadku teoria, że latem „je się jakoś mniej” absolutnie się nie sprawdza. Szczególnie, jeśli okoliczności (gastro)przyrody sprzyjają i mam okazję spędzić czas na świeżym powietrzu, przy stole zastawionym tym, co w sezonie najlepsze. Co więcej wiem, że nie jestem w tym odosobniona. Jak kraj długi i szeroki, wakacje grillami stoją. Znad działkowych trawników, tarasów i przydomowych balkonów roznosi się delikatny dym- znak, że na ruszt trafiła karkówka, grzanki lub pachnące oliwą i czosnkiem cukinie.

W tym roku poszłam jednak w moich eksperymentach BBQ o krok dalej i stałam się szczęśliwą posiadaczką grilla gazowego, wcześniej znanego mi tylko z filmowych przyjęć nad basenem, gdzieś w słonecznej Kalifornii. Mój model to konkretnie TEN, dwupalnikowy Gaspol Prima.

Fotor0812142148

Po pierwsze okazało się, że jestem nad wyraz techniczna. Najwyraźniej, choć niepielęgnowane, zdolności nabyte na ZPT okazały się trwale zapamiętane, że cały grill złożyłam zupełnie sama (jedynie przy montażu butli gazowej oczekiwałam pomocy, ale wcześniej nigdy nie miałam z nią do czynienia, wolałam więc powołać się w tym miejscu na męskie umiejętności).

Fotor0812141319Fotor0812141540

Ja i wkrętak stworzyliśmy na tyle sprawny duet, że po kilkunastu minutach na moim trawniku dumnie prężył się nowiutki grill, wyposażony w wygodne półeczki na przygotowywane produkty, kółka ułatwiające jego przenoszenie i naprawdę solidną butlę z gazem, która miała służyć mi cały sezon.

Fotor0812142046

Po ”akcji grill” przyszedł czas na jeszcze większe (i to nie tylko dosłownie), ogrodowe cudo. Parasol gazowy Gaspol, który zapewnia miłe ciepło wszystkim zziębniętym nocnymi nasiadówkami smakoszom hamburgerów i steków z grilla.

Tak, tak. W tym roku grillować mogę nawet w środku siarczystego mrozu, uzbrojona jestem bowiem po zęby w sprzęty, które zdecydowanie ułatwiają ogrodowe bytowanie we wschodnioeuropejskim klimacie.

Fotor0812142617

Parasol, aby zachować stabilność, ma naprawdę solidną budowę. Tu, z montażem, pomogli mi już panowie. Nie był on trudny, wymagał jednak nieco więcej wprawy i siły.

 

Fotor0812142738Fotor0812142355

Fotor0812142831

Udało się jednak i (aż wstyd przyznać, ale…) czekam teraz na ochłodzenie, żeby mój parasol miał szansę się wykazać!

Fotor0812142945