Przepisy
Agaty

Kanapki lodowe dla Małych i Dużych

Desery, Konkursy i Testy, Przepisy – blog kulinarny

Nareszcie doczekaliśmy się ciepłych dni! Takich z lemoniadą, piknikami i graniem w piłkę.

Kiedy jesteśmy na działce, czas zaczyna płynąc wolniej, a każdy posiłek kończy się deserem. Obowiązkowo! Nasze zasady znakomicie wpisały się więc w misję Algidy Śmietankowej- zbliżenie rodziny. Zachęciło mnie to do małego szaleństwa z lodowymi deserami.

(Przy okazji, znacie ze spotów reklamowych słodkie #coolki?- pod koniec wpisu mały konkurs z maskotkami w roli głównej;).

algida (9)

Wystarczy duże opakowanie Algidy Śmietankowej, do niej- ulubione dodatki.

algida (1)

Jako, że jestem sprytna (a przynajmniej za sprytną się uważam ;) przygotowałam maxymalnie czekoladowe ciastka, a z nich- kanapki. Lodowe kanapki dla Małych i Dużych.

Jasiek wziął się za wersję z drażami czekoladowymi (któż by się im oparł?!)

algida (2) algida (3)

algida (4)

Wszyscy powyżej 30-tki skusili się natomiast na porcje z karmelem, solą morską i pistacjami. Chyba się nie dziwicie temu wyborowi, prawda?

algida (6)

 

Lodowe kanapki okazały się nie tylko pyszne, ale i wyjątkowo wygodne. Żadnego zmywania- #coolki lodów wygodnie usadawia się między dwoma krążkami czekociastka. Talerze- niepotrzebne! A my tym sposobem mamy wakacje … także od dyżurów na zmywaku ;)

algida (7)

Na koniec (oprócz przepisu, naturalnie!) czekają na Was niespodziankę– maskotki #coolki. Mam 8 sztuk tych „speców od rodzinnej radości” do rozdania! Napiszcie w komentarzu kilka słów o Waszym ulubionym deserze lodowym, a ja wybiorę najciekawsze moim zdaniem wpisy. Na zgłoszenia czekam do północy 05.05 br.

image1

 

Proporcje na ok. 14 szt. ciasteczek.