Przepisy
Agaty

Mrożona herbata z mango

Dodatki, Konkursy i Testy, Napoje, Owoce, Przepisy – blog kulinarny

To nie przypadek, że co krok na ulicach wyrastają kolejne 'juice bary’, a gwiazdy najchętniej fotografują się, gdy wychodzącz siłowni sączą zielone koktajle. Nie jest też zbiegiem okoliczności, że  bidon z wodą stał się dodatkiem obowiązkowym i jest tak modny, że nosi się go nie tylko do szortów i dresu.

brita napoje (12)
Nareszcie  wiemy, że zdrowe może być pyszne, a pyszne – szybkie do przygotowania.Kilka truskawek, jarmuż, sok pomarańczowy, szpinak, świeży ananas, mango. A może bardziej klasycznie? Słodkie maliny, garść jeżyn i chlust chłodnej maślanki?  Kombinacji są tysiące!

brita napoje (14)
Mówiąc zupełnie szczerze, gdy mam ochotę na koktajl, zwykle korzystam z tego, co akurat znajduje się w lodówce. Trzymam się tylko jednej zasady: aby smaki przyjemnie się zrównoważyły należy  dodać coś słodkiego i kwaskowatego. Dojrzała gruszka świetnie skomponuje się z intensywnym kiwi, a wytrawny seler to doskonały kompan jabłek i kilku
kropli soku z cytryny. Reszta to czysta fantazja – jagody goji, otręby, coś zielonego, siemię lniane, trochę imbiru. Codziennie coś nowego! Obojętnie, czy używam do miksowania mleka, jogurtu czy soku owocowego, kończę kilkoma chlustami wody, by nadać napojowi odpowiednią gęstość.

brita napoje (8)
W upalne dni stawiam na lemoniadowe wariacje. Zimne, orzeźwiające, pełne owoców.
Przygotowuję je zazwyczaj na bazie wody kranowej, którą filtrują z wykorzystaniem dzbanka BRITA. Wystarczy do wcześniej schłodzonej filtrowanej wody wrzucić kilka truskawek, plasterki cytryny, gałązkę melisy i najlepszy napój na świecie gotowy!

brita napoje (20)

brita napoje (16)
To ważne, by pamiętać, aby napoje przygotowywać na bazie dobrej jakości składników. Smaczna i świeża woda to podstawa. Sama używam filtra BRITA (i szczerze go polecam!). Woda ta ma przyjemny, neutralny smak oraz zapach i, co dla mnie bardzo ważne, jest stale dostępna. Dzbanek stoi po prostu na moim kuchennym blacie, a świeża woda jest stale na wyciągnięcie ręki!

brita napoje (2)