Przepisy
Agaty

Najlepsze fit pieczone pączki na Tłusty Czwartek

Desery, Muffiny & babeczki, Pieczywo, Przepisy – blog kulinarny, Święta

fit pieczone pączki na tłusty czwartek

Tradycja rzecz święta, w Tłusty Czwartek trzeba więc koniecznie zjeść przynajmniej jeden pączek! Możemy jednak iść na małe ustępstwo i zamiast klasycznych, smażonych pączków, przygotować naprawdę pyszne pieczone pączki.

Moje pączki przed pieczeniem uformowałam na kształt okrągłych bułeczek. Możecie jednak kupić specjalne foremki do pieczenia pączków, często z dziurką w środku (na kształt donutów), dzięki którym przygotujecie idealne, okrągłe pączki wyglądające zupełnie jak te tradycyjnie smażone.

 

Ciasto, z którego pieczemy pączki jest bardzo uniwersalne i z powodzeniem można z niego przygotować także tradycyjne, smażone pączki na Tłusty Czwartek (wskazówki jak to zrobić znajdziecie pod TYM LINKIEM).

fit pieczone pączki na tłusty czwartek

Jak zrobić nadziewane pieczone pączki:

Moje pieczone pączki posmarowałam przed wstawieniem do piekarnika roztrzepanym jajkiem i obsypałam grubym cukrem. Możecie pieczone pączki także nadziać- ciasto rozwałkować na grubość ok. 2-3 cm. Wyciąć (np. szklanką) z niego okręgi. Na środek każdego krążka włożyć trochę konfitury różanej lub powideł, a następnie skleić brzegi. Pączki ułóż np. na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia do wyrośnięcia, złączeniem do dołu.

Ciasto powinno być lekkie, niezbyt zbite. Nie podsypujcie go zbytnio mąką, aby ne stało się twarde.

fit pieczone pączki na tłusty czwartek

Jak widzicie na zdjęciach, ja pieczone pączki na Tłusty Czwartek potraktowałam trochę jak pyszne bułeczki i zjadłam je z (trochę mało „fit”…;) masłem i dżemem z czarnej porzeczki! Bardzo polecam taki zestaw! :)