Przepisy
Agaty

Świąteczne koszyczki z ciasta filo nadziewane jajkami

Jajka, Przekąski, Przepisy, Święta
Opis

To takie przepis-nieprzepis, bardziej świąteczna inspiracja, wariacja na temat faszerowanych jajek i jajecznej pasty.

DSC_0980

Wykonanie „koszyczków” z ciasta filo jest niezmiernie łatwe, wystarczy wyciąć z niego kwadraty, ułożyć w foremce i zapiec. Możecie zrobić to nawet dzień wcześniej przed planowanym użyciem.

DSC_0969

DSC_0970

Do środka przyrządźcie ulubiony farsz. Np. taki jak mój, jajeczny. Może być doprawiony świeżymi ziołami, suszonymi pomidorami, szynką, krewetkami … Wariacji mogą być dziesiątki!

DSC_0982 (3)

***

Płat ciasta filo posmaruj pędzelkiem oliwą, połóż na nim kolejny, także posmaruj, a na nim trzeci. Wytnij z niego kwadraty nieco większe od foremek, w których koszyczki będą zapiekane. Wyłóż ciastem foremki, piecz ok. 10 minut w temp. 180 oC, aż ciasto się zarumieni. Wyjmij i zupełnie ostudź.

Jajka ugotuj na twardo, już zimne pokrój w kostkę. Wymieszaj z majonezem, musztardą, ziołami. Przypraw do smaku. Farszem nadziej koszyczki z ciasta.

-->