Przepisy
Agaty

Babeczki z kawałkami czekolady

Ciasta, Muffiny & babeczki, Przepisy – blog kulinarny
Opis

Najbardziej klasyczne z klasycznych: waniliowe babeczki z kawałkami czekolady w środku. Super pomysł na szybki wypiek, bo spędzają w piecu tylko 25 minut, a potem od razu mamy ciasto gotowe do zjedzenia.

Te babeczki długo utrzymują świeżość, więc zjecie je z chęcią i drugiego, a nawet trzeciego dnia po upieczeniu.

Moje babeczki ozdobiłam dodatkowo polewą z czekolady (został mi po Wielkanocy wieli zając i trzeba go było jakoś spożytkować;), możecie jednak posypać je cukrem pudrem albo zostawic bez zbędnych ozdób.

Do środka babeczek włożyłam groszki czekoladowe czyli gotowe, małe kropelki z gorzkiej czekolady. Jeśli ich nie macie, połamcie tradycyjną czekoladę ma malutkie kawałki i w takiej formie dodajcie do surowego ciasta.

Z podanej proporcji upieczecie 12 (a nawet 13:) solidnych babeczek.

Dodaj mokre składniki: jajko, mleko oraz olej. Wymieszaj.

Dodaj groszki czekoladowe, wymieszaj.

Gotowe ciasto przełóż do foremek na muffinki wyłożonych papierowymi papilotkami. Ciasto nakładaj tak, aby pozostał ok. 1 cm wolny od górnej krawędzi. Babeczki wstaw do piekarnika nagrzanego do 190 oC, piecz ok. 25 minut, aż wierzch babeczek ładnie się zarumieni.

Przed podaniem ostudź, wierzch możesz ozdobić np.polewą czekoladową.

-->