Przepisy
Agaty

Boho na plaży czyli wakacyjny relaks we własnym domu

Dom Agaty

Oprócz tego, że na co dzień mam ręce po łokcie w mące i dwanaście potraw czekających w kolejce do obfotografowywania, lubię od czasu do czasu (no, w zasadzie to całkiem często…) obłożyć się wnętrzarskimi magazynami lub poprzeglądać, co tam w trawie piszczy w wystroju wnętrz.

Kiedy więc kilka dni temu trafiłam w internecie na zapowiedź nowej kolekcji IKEA TÄNKVÄRD, serduszko aż szybciej mi zabiło. Ta lekkość, to naturalność, to nawiązanie do beztroskiego lata. Zakochałam się od pierwszego spojrzenia (a nie jest to wpis sponsorowany ;) Ja wiem, że dopiero co witamy wiosnę, a już o wakacjach, ale patrząc na te sprane błękity i tkaniny jak z marokańskiego targu, nie mogę doczekać się wakacji. Nie tyle nawet samego wypoczynku, co tego nastroju, spokoju, powrotu do natury…

I to wcale nie jest tak, że taki klimat uzyskać możemy tylko w małej posiadłości na balijskiej plaży lub gdzieś w okolicach Malibu. Wystarczy wpuścić do domu trochę światła, otoczyć się jasnymi kolorami i naturalnymi materiałami (jasne drewno, len, bawełna…).

Podrzucam trochę inspiracji i biorę się chyba od razu za farbowanie, pościel w nadmorskim klimacie boho nie zrobi się sama!

A tu jeszcze kilka drobiazgów, żeby żyło się nam piękniej!

 

1. Sofa rattanowa (sfmeble.pl)

2. Krzesło brazylijskie (dedekor.pl)

3. Poduszka (mybohome.com)

4. Lampa (maisonmodern.pl)

 

Jeśli szukacie podobnych inspiracji w internecie, klikajcie hasła: beach house, dom na plaży, boho beach, styl nadmorski, cali cool, zerknijcie też koniecznie na niezawodny Pinterest (np. TU – cała masa inspiracji „Moroccan Boho Beach House”). Powodzenia!

 

Fotografie (w kolejności publikowania): 1,3,4,5,7- Ikea, materiały prasowe, 2- wallshoppe.com, 6- mintedinteriors.com