Przepisy
Agaty

Zrób to sam czyli świąteczny papier do prezentów DIY

Boże Narodzenie, Dom Agaty

Jeśli w ostatniej chwili się orientujesz, że nie masz żadnego papieru do pakowania prezentów, a Święta tuż tuż, nie panikuj! Piękny, klimatyczny papier prezentowy możesz zrobić sam, w domu. Wystarczy szary papier pakowy (kupisz go w każdym sklepie papierniczym, kwiaciarni czy nawet na hali w markecie za 1-2 złote). Ten papier będzie bazą do wykonania ozdób.

Jak ozdobić szary papier pakowy?

Do ozdabiania papieru do prezentów wybrałam materiały, które pewnie macie w swoim biurku. Pisaki i farby. Moim zdaniem bardzo fajnie wyglądają kontrastowe, czarno-białe wzory (biel przypomina przecież śnieg i zimowy klimat!). Wykorzystałam czarny cienkopis i gruby, biały pisak kredowy. Za ich pomocą narysowałam na papierze wzory kojarzące mi się ze Świętami, np.

  • powtarzający się napis „wesołych świąt”

ozdabianie papieru na prezenty

  • obrazek zimowego miasta

świąteczny papier pakowy

  • proste kwiaty

świąteczne ozdabianie prezentów

Ozdabianie papieru „pieczątkami”

Czas na mój drugi pomysł, który być może pamiętacie z… przedszkola :) Chodzi mi o pieczątki z ziemniaków! Tak, wiem, że brzmi to może dziecinnie, ale ziemniaki zwykle mamy w domu, więc w każdej chwili można łatwo wykorzystać je do wykonania świątecznych motywów.

Można pobawić się i samemu wyciąć w połówce ziemniaka wybrany wzór lub wyciąć go za pomocą np. małych foremkek do ciasteczek- tak najłatwiej zrobić np. kształt świątecznej choinki.

Potem wystarczy trochę farby i można ozdabiać papier!

pieczątki z ziemniaków

wycinanie pieczątek z ziemniaków

pieczątka z ziemniaka

W niektórych wzorach na papierze połączyłam obrazek narysowany pisakiem z pieczątkami z farby. Tak powstały np. te łańcuchy lampek choinkowych:

Krok po kroku robi się to tak:

Może być i w kolorze:

A tu klasyczne świąteczne choinki:

Efekt jest moim zdaniem wyjątkowo udany!

Zajrzyjcie też do posta o ozdabiania prezentów świątecznych z wykorzystaniem naturalnych roślin, O TUTAJ.