Przepisy
Agaty

Świąteczne babeczki renifery

Boże Narodzenie, Przepisy – blog kulinarny

Po pełen zestaw sprawdzonych przepisów na Święta zapraszam do mojego eBooka Pyszne Święta– to 16 słodkich i 16 wytrawnych przepisów (pona 80 stron treści!) na idealne Boże Narodzenie! Książka jest jest w formie pdf, w ciągu sekundy więc znajdzie się na Twoim telefonie czy komputerze! Do kupienia TUTAJ! Smacznej lektury!

***

muffinka renifer

Kiedy masz dzieci, Święta celebrujesz jakoś inaczej- nie tylko grzanym winem, ale i… babeczkami- reniferami :) Okazuje się, że pierniczki wcale nie muszą być misternie ozdobione „od linijki”, ale często wygrywa kategoria „im więcej tym lepiej”, a posypkę na nich zaczyna się liczyć na wysokość. Takie świętowanie ma swoje ogromne plusy, to czysta radość, cukier i uśmiech!

Smak babeczek

W tym roku do naszej rodziny dołączyła cała gromada słodkich reniferów- ich zrobienie jest bardzo (żeby nie powiedzieć „dziecinnie”) proste. To babeczki- w przepisie obok podaję przepis na muffinki piernikowe, ale równie dobrze możecie wykorzystać TEN (link) przepis na moje ulubione, sprawdzone już 1000 razy babeczki czekoladowe.

świąteczna babeczka renifer

Krem do babeczek

Mój ukochany krem do babeczek to serek kremowy, naturalny, zmiksowany z miękkim masłem, doprawiony naturalną esencją waniliową i cukrem pudrem, do smaku. Taki serek znajdziecie w każdym markecie, zwykle w niskim, prostokątnym pojemniczku, to serek typu „Philapelphia”.

babeczki renifery

Ozdabianie reniferów

Do ozdobienia babeczek z reniferami wykorzystałam materiały, jakie można z łatwością kupić w sklepie spożywczym: rogi to solone precelki, za czerwony nos (wiadomo, przecież to Rudolf!) robią poczciwe czekoladowe cukier M&M, uśmiech natomiast to kółeczko czerwonej posypki do pierników. Jedynie kupno oczek może sprawić Wam nieco więcej problemu, jednak i one są od czasu do czasu dostępne w marketach, a już na pewno w sklepach internetowych. Zamiast takich gotowych oczek wykorzystać możecie po prostu groszki- okrągłe posypki do pierniczków czy groszki z czekolady.

Przy okazji uwaga, nosy najlepiej przyklejać przed samym podaniem, bo pod wpływem wilgoci z kremu lubi się na nich rozpuszczać barwnik :)

Podaje proporcje na ok. 12 sztuk.