Przepisy
Agaty

Jarmarki bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie, Podróże

jarmark świąteczny (15)

Dzięki promocjom tanich linii lotniczych, wyprawy po Europie to już w zasadzie tylko kwestia dobrej organizacji. Spakowaliśmy więc walizeczkę, z (nikłą) nadzieją na śnieg i (znacznie większą) na grzane wino, ruszyliśmy do Badenii, aby pozwiedzać jarmarki świąteczne.

jarmark świąteczny (12)

Kiedy jednak za oknem +10 i kwitną drzewa (tak, to zdjęcie z ubiegłego tygodnia…) wyczarowanie świątecznego nastroju wymaga nieco więcej zachodu, niż w śnieżnej krainie z naszych wyobrażeń. Freiburg jednak dał radę!

jarmark świąteczny (2)

Wystarczy  by zapadł zmrok, a miasto natychmiast rozświetla się ciepłym światłem lampek, wypełnia aromatem grzańca, a z głośników płynąć zaczynają grudniowe „evergreeny”. Przy „Last christmas” świat wydaj się piękniejszy!

jarmark świąteczny (22) jarmark świąteczny (24) jarmark świąteczny (21)

jarmark świąteczny (1)

Tłumy ludzi, gwar rozmów, moje ulubione karuzele- od dziecięcych samochodzików po budzące postrach diabelskie młyny (ten akurat już po francuskiej stronie, w Alzacji)- bez nich nie obędzie się żaden jarmark!

jarmark świąteczny (14) jarmark świąteczny (23)

jarmark świąteczny (20)

jarmark świąteczny (19)

A może wycieczka za miasto? Ze wzgórza Schauinsland widać całą okolicę, jest wysoko, więc pod kolejką, którą jedziemy widać zaśnieżone miejsca. I nawet kozice są!

jarmark świąteczny (4)

jarmark świąteczny (3) jarmark świąteczny (5)

A może zakupy? Foremek na pierniczki nigdy zbyt wiele!

jarmark świąteczny (8)

Wieczorem zaś- tradycyjnie, kubek parującego, słodkiego jak landrynka wina, pajda grzanki z serem lub kubeczek ziemniaków ze skwarkami. Tak niewiele trzeba, by przenieść się do beztroskiej krainy świątecznej radości i poczuć atmosferę  Bożego Narodzenia, jakiego i Wam w tym roku życzę! Wasze zdrowie!

jarmark świąteczny (13)